Akademia Tenisa

akademia tenisa
w Tarnowie

Kiedy dzieci powinny zacząć grać w tenisa

akademia tenisa w tarnowie

Trudno ustalić w tej kwestii sztywną granicę, ponieważ już nawet 4-latki mogą próbować swoich sił. dzieci_tenZ myślą o nich opracowano minitenis, który rozgrywany jest na specjalnym korcie o długości 11m. Oczywiście, podczas nauki, nasze pociechy używają specjalnych, lekkich i krótkich rakiet, oraz gąbczastych  piłek. Wcześniej jeszcze trenerzy koncentrują ich uwagę na licznych zabawach, podczas których uczą podstawowych uderzeń.

Jednak na podstawie ogólnych doświadczeń trenerów, a także fachowców zajmujących się tą problematyką można określić granicę wieku, w którym rozpoczyna się naukę tenisa. Jest to w przybliżeniu wiek od 5 do 7 lat

Pierwszy etap tenisowych zmagań to nauka podstawowych umiejętności na korcie. Zaczyna się ona od 5-7 roku życia. W tym czasie można dopiero mówić o zajęciach tenisowych, na których dziecko podnosi kwalifikacje i doskonali umiejętności oraz poznane techniki uderzeń rakietą: forhendu, bekhendu, serwisu oraz wolejów. Zajęcia takie mogą potrwać od roku do dwóch lat.

Drugi etap to zmiana rakiety z krótszą rączką i strunowym naciągiem. Taki sprzęt jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 8-9 lat.

Etap trzeci to doskonalenie umiejętności w wieku od 9-11 lat. Przeznaczony dla dzieci, które opanowały podstawowe umiejętności gry w tenisa, są również przygotowane siłowo i techniczne.

Warto rozpoczynać wcześnie przykładem są siostry Radwańskie. Pierwszy kontakt kilkuletniej Agnieszki Radwańskiej z tenisem miał miejsce w Niemczech w Gronau. W wieku sześciu lat wygrała tam swój pierwszy dziecięcy turniej, a jej czteroletnia wówczas siostra zajęła czwarte miejsce. Drodzy Rodzice nie próbujcie na siłę kreować siebie na trenerów dla własnych pociech.  Nieumiejętnie prowadzone treningi mogą zrazić dziecko do tenisa.

Na filmiku można zobaczyć jak radzi sobie z tenisem czteroletni adept tej gry

Przeczytaj więcej